Kontenery handlowe

Kontenery handlowe Producent

Największą zaletą kontenerów handlowych jest to, że są one w pewnym stopniu mobilne.

Oznacza to, że ich wykonanie umożliwia bezproblemowy transport takiego kontenera z jednego miejsca w drugie. W zależności od ich wielkości można je transportować w całości lub rozdzielając na elementy składowe.

Dodatkowo kontenery handlowe można bez przeszkód dostosować do swoich potrzeb – ich wielkość i design zależą tylko od wymagań naszych Klientów, a to oznacza, że zyskasz uniwersalne, funkcjonalne wnętrze dostosowane do swoich potrzeb.

Kontenery handlowe – przeznaczenie

Wybierając kontenery handlowe, możliwości ich zastosowania masz naprawdę nieograniczone.

We wnętrzu takiego kontenera z powodzeniem urządzisz :

  • salonik prasowy
  • kiosk
  • sklep sezonowy
  • budkę z lodami
  • salon operatora komórkowego
  • oddział banku
  • własne biuro

Gotowe kontenery handlowe cechują się wysoką izolacją cieplną, dzięki czemu mogą być z powodzeniem użytkowane również w okresie zimowym. Wraz z połączeniem z klimatyzacją posiadającą funkcję ogrzewania, spełnia wszystkie oczekiwania oraz normy wymagane przez nasze prawo polskie, jak i europejskie.

Dodatkowo możliwe jest ich wzbogacenie o instalację elektryczną, dzięki czemu stanowią niezwykle funkcjonalne lokale usługowe często wybierane przez przedsiębiorców.

Kontenery handlowe – powstawanie

Powstawanie kontenerów handlowych jest to proces stosunkowo krótki. Nie mniej jednak można podzielić go na 3 etapy.

  1. Etap pierwszy

Pierwsza faza tworzenia kontenera handlowego, to oczywiście projektowanie. Zazwyczaj są to obiekty o powierzchni od 20 do 60 m kwadratowych. Jednak ze względu na indywidualne podejście do potrzeb klientów decydujących się na zakup kontenera handlowego, ich wielkość może być dowolna, zaprojektowana wedle uzgodnień koncepcyjnych.

  1. Etap drugi

Drugi etap to realizacja projektu zgodnie z jego założeniami. Na tym etapie ma miejsce zamówienie płyt warstwowych w uzgodnionych wymiarach, kolorze oraz o ściśle określonych właściwościach termoizolacyjnych. Dodatkowo przygotowuje się w tym czasie konstrukcję stalową o odpowiedniej nośności oraz elementy stolarki drzwiowej i okiennej.

  1. Etap trzeci

Etap trzeci, a zarazem ostatni to faza stricte realizacyjna. Na tym etapie ma miejsce montaż całego kontenera. W zależności do jego wielkości, można go zmontować na hali produkcyjnej lub w jego docelowej lokalizacji.