Kontenery sklepowe

Kontenery handlowe to obiekty, w których można prowadzić różnego rodzaju działalności związane z handlem. Dzięki nim jest możliwe prowadzenie działalności w wybranych miejscach, nie trzeba szukać wolnego lokalu, budynku lub budować nowego. Pawilon może być przeznaczony na sklep, lokal gastronomiczny, biuro czy do wykonywania wybranej usługi. Mobilne kontenery są najlepszym rozwiązaniem, gdy jest ryzyko, że zaistnieje konieczność zmiany miejsca sklepu.

Pawilony handlowe – zastosowanie i zalety

Pawilony handlowe, jak nazwa wskazuje, to obiekty przystosowane do urządzenia w nich np. sklepu czy punktu gastronomicznego, a nawet biura. Z powodu swoich właściwości mają zalety, których brak tradycyjnym budynkom. Przede wszystkim pawilony są stawiane bez fundamentów, więc można je przenieść w inne miejsce. To duża dogodność w przypadku, gdy firma musi się przenieść, bo np. inna lokalizacja będzie korzystniejsza pod względem finansowym. Pawilony handlowe wykonuje się z izolowanych płyt warstwowych, które wpływają na utrzymanie komfortowej temperatury wewnątrz. Wpływ na warunki termiczne ma również ocieplana podłoga. Kontenery wykonuje się z płyty ściennej oraz płyty dachowej. Wygląd zewnętrzny obiektu (np. kolor elewacji) może być dostosowany do preferencji klienta. Również wielkość, jaką będzie miał pawilon, wybiera klient na podstawie swoich oczekiwań. Cena za kontener handlowy ustalana jest w oparciu o wybrane parametry obiektu.

Dodatkowo, obiekty te mają kilka korzystnych właściwości. Pawilony handlowe nie muszą być często konserwowane, więc nie trzeba się tym martwić ani pilnować terminów. Kontenery można wyposażyć w instalację elektryczną, a jej montaż jest bardzo szybki. Profesjonalny zespół ustawi pawilon handlowy z płyt w ciągu jednego do czterech dni, po czym można rozpocząć pracę w swojej firmie.

Pawilon handlowy to bardzo dobry wybór w przypadku braku możliwości postawienia budynku lub gdy brak lokalu na wynajem. Pawilon handlowy dzięki zastosowaniu płyt jest szybki w budowie, więc nie trzeba odkładać otwarcia firmy na odległy czas.

Wybór kontenera handlowego

Wśród pawilonów handlowych dostępne są różne ich rodzaje, różniące się ze względu na przeznaczenie. Przykładowo, kontenery gastronomiczne są nieco inne niż obiekty przeznaczone na biura czy te przygotowane na sprzedaż produktów. Pawilony gastronomiczne umożliwiają szybkie przygotowanie lokalu do jego otwarcia. Zaletą jest możliwość rozbudowania obiektu poprzez dołączenie kolejnych segmentów oraz łatwość jego przeniesienia w inne miejsce. Ponadto pawilony te posiadają wyposażenie sanitarne oraz aneksy gastronomiczne. W praktyce sprawdzają się jako nieduże puby albo bary szybkiej obsługi.

Pawilony handlowe mogą mieć różne wielkości. Małe obiekty do 20 mkw. to kioski. Najczęściej tego typu pawilony są ustawiane w miejscach, gdzie jest duży ruch oraz tam, gdzie brakuje przestrzeni do zabudowy. Kioski mają podobną budowę do pawilonów handlowych, ale z większą ilością okien, czasami zajmują one całą jedną ścianę. Często można zobaczyć, że kioski są wyposażone w rolety zewnętrzne, również te antywłamaniowe. Ponadto tego rodzaju kontenery mogą być połączone z innymi obiektami w przestrzeni publicznej, np. z przystankami.

Pawilon handlowy, gastronomiczny lub kiosk to niejedyne propozycje. Na kontenery biurowe można zdecydować się wtedy, gdy potrzebny jest lokal będący siedzibą firmy. Pawilony o przeznaczeniu biurowym dzięki zastosowaniu płyt warstwowych zapewniają komfort i bezpieczeństwo pracownikom oraz przychodzącym klientom. Kontenery te są dobrym rozwiązaniem, gdy zaistnieje potrzeba otworzenia nowego oddziału firmy.

Firmy zajmujące się produkcją pawilonów handlowych, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienta, dobierają kontenery do spersonalizowanych potrzeb. Profesjonalna firma zawsze bierze pod uwagę oczekiwania klienta dotyczące stylu wykończenia pawilonu, np. jego koloru czy ilości okien. Cena obiektu jest uzależniona od jego rozmiaru, ilości okien oraz materiału wykonania – PCV lub aluminium, wykończenia oraz sposobu transportu i montażu. W celu poznania oferty oraz przybliżonej ceny prosimy o kontakt przez e-mail. Nasza firma odpowie na Państwa pytania i wątpliwości.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *