Pawilony z płyty obornickiej

Pawilony handlowe to doskonałe rozwiązanie, gdy z różnych powodów nie można liczyć na budowę standardowego budynku lub na wynajęcie lokalu. Mogą także z powodzeniem zastąpić stragany lub stoiska na placach handlowych. Pawilony z płyty warstwowej są łatwe i szybkie do skonstruowania i umieszczenia w wybranym miejscu. Za sprawą użytych materiałów, m.in. płyt warstwowych obornickich, kontenery są lekkie, ale wytrzymałe. W przypadku jakiego rodzaju działalności gospodarczych mobilne pawilony to dobry pomysł?

Przeznaczenie pawilonów handlowych

Pawilony handlowe mogą być wykorzystywane do bardzo różnych celów.  Nieco się różnią od siebie ze względu na przeznaczenie, dlatego warto o tym pamiętać, zamawiając tego typu obiekty. Częstym wyborem jest pawilon handlowy, który pełni rolę sklepu. Dzięki lekkiej konstrukcji, wykonanej z płyt warstwowych, jest możliwe przenoszenie takich obiektów w inne miejsca. To duża zaleta, zwłaszcza gdy trzeba zmienić lokalizację sklepu, np. z powodów finansowych. Kontenery mogą również pełnić funkcje usługowe. Z powodzeniem pawilon handlowy może być salonem kosmetycznym, fryzjerskim lub biurem ubezpieczyciela. Zastosowanie płyty warstwowej w ścianach oraz płyty dachowej zapewnia komfort termiczny, dlatego pawilony handlowe nadają się do tego, by przyjmować w nich klientów. Obiekty takie mogą być także wykorzystywane jako pawilony gastronomiczne. Świetnie nadają się jako puby czy bary szybkiej obsługi. Nie pomieszczą bardzo wielu gości, ale za to można w nich stworzyć przytulny, kameralny klimat. Tego rodzaju pawilony są wyposażane w aneksy gastronomiczne i zaplecze sanitarne, które są konieczne, jeśli przygotowuje się żywność. 

Mniejsze pawilony to kioski, również wykonuje się je z płyt warstwowych. Różnią się przede wszystkim mniejszą powierzchnią. Pawilony są popularne przy placach budowy, ponieważ jest to budynek, który jest potrzebny przez określony czas, a później zostaje zabrany w inne miejsce. Jeszcze inne zastosowanie pawilonów usługowych  handlowych to siedziba biura. W sytuacji, gdy firma otwiera nowy oddział, pawilon to bardzo dobry pomysł. Może zostać umieszczony w wielu miejscach, a jego budowa nie zajmuje wiele czasu.

Budowa pawilonów handlowych

Pawilony handlowe to budynki całoroczne, odporne na warunki atmosferyczne, nawet te ekstremalne. Materiały, które wykorzystuje się do konstrukcji pawilonów, są bardzo wytrzymałe i nie wymagają konserwacji. Najistotniejszą cechą pawilonów handlowych jest to, że nie są trwale związane z gruntem, co oznacza, że nie są potrzebne fundamenty. Do budowy tego rodzaju obiektów używa się płyt warstwowych oraz płyt dachowych. Płyta warstwowa może posiadać rdzeń styropianowy, poliuretanowy lub z wełny mineralnej. Ponadto podłoga może zostać ocieplona, co dodatkowo wpłynie na komfortową temperaturę wewnątrz. 

Na życzenie klienta obiekty mogą zostać wyposażone w dodatkowe elementy takie jak ścianki działowe, instalacja elektryczna oraz grzewcza, aneksy do gastronomi, wentylacja. Co więcej, pawilon z płyty warstwowej może zostać rozbudowany, jeśli z biegiem czasu zaistnieje taka potrzeba. Bez problemu jest możliwe dostawienie kolejnych modułów, by zwiększyć powierzchnię użytkową.

Obiekty pod względem wizualnym są przygotowywane wedle wskazań klienta. Nowoczesne pawilony można wykończyć oryginalną elewacją, elementami dekoracyjnymi lub stalowymi kasetonami. Mogą być także w dużej mierze przeszklone. To klient oraz przeznaczenie pawilonów wpływają na decyzję o liczbie okien oraz ich materiale wykonania – aluminium lub PCV. Estetyczny wygląd obiektów zadowala najbardziej wymagających klientów. Także czas przygotowania jest dla wielu zadowalający. Wykonanie pawilonów z płyt warstwowych, od zaprojektowania do ustawienia, nie trwa długo. Zazwyczaj w ciągu pięciu, sześciu tygodni pawilon jest gotowy do użytku. Kontener z płyty warstwowej może być złożony na docelowym miejscu lub w hali produkcyjnej i przewieziony w całości do klienta. Miejsce montażu jest uzależnione od wielkości obiektu. Mniejsze pawilony, które zmieszczą się na ciężarówce, są transportowane już złożone. Sam montaż jest szybki, trwa zazwyczaj do kilku dni.Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją kontenerów, zachęcamy do zapoznania się z naszymi pawilonami. Oferujemy kontenery handlowe z płyt warstwowych obornickich o wysokiej jakości i dużej trwałości. Wykonujemy pawilony biurowe, usługowe, gastronomiczne oraz inne, uwzględniając potrzeby klientów. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *